Tai vienkiemis ant kalnelio šimtamečių pušų rate,  iš vienos pusės  senas gražus Alantos miškas, iš kitos  Virintos upė, ypatingo šaltinių vandens tvenkiniai .

IMG_5544
images
IMG_3903
images, alopecija
IMG_0561

Energetinis takas,  unikali akmenų pėda. 

 Prie pat sodybos yra lankytinos vietos

 1. MES TURIME VIENĄ IŠ PUIKIAUSIŲ VIETŲ POILSIUI IR BUVIMUI SU GAMTA, SU SAVIMI…. 
 2. Gyvendami miesto ritmu, tarsi pamirštame, kad visai šalia mūsų egzistuoja tyla, rimtis, ramybė, trikdoma nebent paukščių trelių ar pavasariškai šniokščiančios upelės garsų.
  Alantos giria prasideda, arba baigiasi sodyboje. Lieknakamienės pušys auga tiesiog kieme. O kalvelės papėdėje telkšo keli šaltiniuoti gyvojo vandens tvenkiniai, į kurių vandenis vėliau krykštaudamos sukritome, ir iš karto ir pirties metu.
  Čia ypatinga energetika. Ją stipriau už mus, žmones, jaučia medžiai, paukščiai, gyvūnai. Čia sukami lizdai, čia žvėrys veda vaikus, neįprastai, vienoje krūvoje suauga galingi medžiai. Senovės žmonės jautė, kur statyti sodybas.
  Žemės paviršius tarsi mozaika, išmargintas, išraižytas įvairių energijų, skirtingai veikiančių gyvybę. Pastoviai gyvenant vienoje vietoje, aplinka žmogaus sveikatoje palieka pėdsakus, mat žemėje skirtingi magnetiniai laukai, požeminio vandens gyslos – visa tai veikia ir kūną, ir psichiką. Suvokiame, kad tarsi negyvas Žemės kūnas iš tikrųjų pulsuoja tokia įvairia galinga energija, tokia gyvastimi…“
  Gyvenimas gamtos ritmu užtikrina sveikatą, gydo. Dažnai pabūti gamtoje, ypač miške daug veiksmingiau negu užsidaryti sporto klube. Išmokti džiaugtis mažais dalykais, mokėti išeiti iš įtampų, streso. Gal tuo, kad kvėpuojame? O gal išgirsti vėją, šiurenantį lapuose, susilieti su vandeniu ar basomis kojomis su žeme?..
  siūlome sveikatingumo procedūras pirtyje. Čia yra ką rinktis: galima atsigerti miško ir laukų žolelių arbatos, pasimėgauti druskos, purvo ar molio procedūromis,žolynų įvyniojimais,kelių rūšių masažais. Į šiuos malonumus pasineriate arba savarankiškai, arba atsiduodate magiškoms šeimininko rankoms. Maudynės šaltiniuotame tvenkinyje. Ir visa tai – kovo mėnes, ĮSPŪDIS NEPAKARTOJAMAS. Nieko keista, – čia maudomasi ištisus metus ir prie minus 20 laipsnių temperatūros. Svečiams siūlome kelių rūšių pirtis – ritualines, sveikatą keliančias bei edukacines arba paprastas kvapnias. Bet svarbiausia – į pirtį žvelgiame pagarbiai, kaip į stebuklingą gyvastį.
  „PIRTIS – tai virsmas, pasikeitimas – Darnos atstatymas. Pirtį reikia paruošti ir pačiam pasiruošti. Pirtje lengviausia pajausti, paliesti gamtos galias ir pažinti save. Gulėdamas ant gulto ne tik mintimis bet ir visu nuogu kūnu bendrauji su oro, žemės, vandens, ugnies dvasiomis. Joms padėkoji, atsiprašai, paprašai pagalbos. Laimėsi daugiau, jei eisi, kaip tavo kūnas liepia. Protėviai gamtos stichijas laikė gyvomis ir elgėsi su jomis , kaip su dievaitėmis. Svarbiausiosios stichijos čia veikia išvien. Miško žolelių, vantų dėka pirties oras prisipildo gamtos kvapų, garai virsta gyvuoju vandeniu, skaudžiai lyžčiojanti ugnies dievaitė žnaibo besiilsintį kūną, vos tik vanduo apglėbia įkaitusius akmenis.
  Vanta – ne šiaip šluotelė, joje užkonservuota gyvybė,vasaros saulės energija. Būtent to laiko, kada vanta rišta.Stebuklingiausios jos per Sekmines. Svarbiausia Vantos paskirtis – išgauti aromatus, gydomasias miadžiagas. Vandens ir lapų energija susilieja į vieną, į garą. Kvėpuojame pirty, ir keičiasi mūsų kraujo, limfos sudėtis, keičiasi mūsų vandenys. Tas žaibiškas virsmas daugiausia vyksta per plaučius.
  Pirtis – puiki priemonė kompensuoti šviesos trūkumą žiemą. Vantos lapuose užfiksuota vasaros Saulės šviesa. Su gaiviais vantos garais gauname energijos, kurios užteka mėnesiui. Maudydamiesi žiemą pirtyje bent kelis kartus per mėnesį, nejausime šviesos trūkumo, niūrumo, depresijos.
  „ Čia, Alantos girios pakrašty miško oras prisodrintas augalų kvapų ir drėgmės. Aplink tvenkinį net šiuo, atrodo, tuščiuoju periodu jau pilna besikalančios žalumos ir gyvybės.
  Verčiau daugiau dėmesio atkreipkime į savo ilgalaikes chroniškas emocines būsenas. Didžiausias Magas, kuris mus nuolat užhipnotizuoja ir verčia elgtis, veikti pagal jo muziką, yra mūsų pačių mintys, emocijos, nuostatos, tikėjimai. Viešnagė mįslingame akmenų Metų rate. Pasirodo, mums pats svarbiausias gyvenymo laikas yra tas metų laikas, kada buvome pradėti: kiek saulės tuo metu švietė, kokia buvo žemės padėtis, tokį spaudą ir gavome. Labai skiriasi žmonės, pradėti per Jonines, lyginant su žmonėmis, pradėtais per Kalėdas, rudenį ar pavasarį.
  Felikso Laivio sodybos išskirtinumas – jis pats ir jo gyvenimo filosofija. Iš tikrųjų mus ypatingai veikia gamta. Čia atvykę pamažu įsisukame į gamtos ritmą. Atmetame skubėjimą, konkuravimą, problemas. Mus užvaldo laukinė gamta, aplanko ramybė, pilnatvė.

Stebūklingas ąžuolas apie 500 metų

420384_431100906975354_1919616148_nprie ąžuolo
Stebuklingas
614955_384632591622186_876371979_oąžuolas

 Verpeto kalnas