Gyvenimas gamtos ritmu . Išmokę jautriau prisiliesti prie gamtos, pajausime jos Galią.
Geriausias būdas atgauti žvalumą, jėgas bei sveikatą – naturalių ryšių atstatymas su mus supančia aplinka, laikinę gamta. Nors trumpam gyvensime pagal Saulės ir Žemės ir savo įgimtus ritmus, savo tempą. Tuo pagrįsta ši programa, ji sudaryta iš dviejų dalių / išvykos ir pirties/. Tai trunka visą dieną arba visą savaitgalį.
Kaip gerai pailsėti, ilgai būti sveikam, žvaliam?
Atrodo, kad tai įgimta, normali būsena ir nereikia jokių specialių pastangų, Iš tikrųjų taip,
jei gyvename taip, kaip liepia mūsų prigimtis, kaip veikia gyvosios gamtos dėsniai. Užtektų tik žinoti ir laikytis.
Aš, po daugelio studijų ir ieškojimų atradau paprastą ir veiksmingą būdą , kaip pakankamai greitai pailsėti, pašalinti stresą, nuovargį ir maksimaliai naudingai pasisemti sveikatos bei energijos.Tai patikrinta praktiškai. Iš tikrųjų viską, ko tik mums reikia, gauname iš Gamtos, daugiausia iš Saulės ir Žemės. Mes priversti ištisai keistis, nuolat prisitaikyti prie įvairiausių gamtoje vykstančių pasikeitimų, ne visada akivaizdžių, suprantamų. Sveikata mus lydi, kai mūsų kūnas ir dvasia sugeba derėti su Gamtos Galių kaita, pataiko į taktą.Tai daug svarbiau nei sveika mityba.
Gamtoje visada, bet ir žmogui dažnai reikia kažką atlikti, tik tam tikru, ypatingu laiku. To tiesiogiai reikalauja mūsų prigimtis, visi mūsų organai. Dirbdami įvairiausius savo darbus, ypač didelės įtampos ir atsakomybės sąlygomis, esame priversti tuos savo ritmus nuolat laužyti. Norint tikrai pailsėti, būtina leisti jiems atsistatyti, leisti derėti su gamtoje vykstančia kaita. Nors kartą į savaitę?
Dienotvarkė
Pradedame nuo tempo sulėtinimo, nusiraminimo, savęs ir gamtos pajautimo.
11-13 val. Kontrastinės procedūros kojoms, rankoms.
Kvėpavimo pratimai, kintančio aktyvumo judėjimas, miško kvapų veikimas.
Keturių kamienų eglė, Priesaikos pušis, Šventas ąžuolas. Pėsčiomis, ristele po mišką.
[13 – 14] val. – pietūs [maistą turėti savo].
[14 – 15] val. – kopimas į Verpeto kalną, apylinkių apžvalga, meditacija.
[15 – 17] val. – paslaptingojo VALIULIO akmens lankymas, galingos energijos priėmimas, legendos, meditacija.
[17-20]val. Pirtis. Vietinių žolynų garo ir vantų kvapų, vandens ir oro kontrastinių procedūrų įvairiapusis veikimas. Žaibiškas Gamtos Galių smūgis žmogui.
Truputi apie programos esmę
Mūsų kūnas žino, kas yra įgimta, ką teisėtai turi gauti, ir jo neapgausite. Tik iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo labai paprasta. Gamtoje vyksta daugybė paslėptų poveikių. Reikėtų suprasti mums svarbiausius gamtos ritmus ir jų įtaką. Reikėtų pažinti ir suprasti savo prigimtį ir jos priklausomybes nuo gamtos. Tai gyvenimo gamtoje būdo ypatumai, kuriuo daug tūkstančių metų gyveno mūsų protėviai.
Žemėje ir jos gamtoje nuolat, pastoviai vyksta pulsacijos : Kaip metų laikai, kaip diena ir naktis, kaip širdies plakimas, kaip paros ritmas, kaip gimimas ir mirtis, kaip augimas ir senėjimas ir t.t, o iš esmės tai nuolatinis įvairių rūšių energijos virsmai, svyravimai. Visata gyva tol, kol pulsuoja. Žmogus, visa gyvybė neatskiriamai susijusi su visu mus supančiu pasauliu, irgi nuolatos pulsuoja, nuolatos prisitaiko, nors kiekvienas turime ir savo asmeninį tempą.
Svarbiausieji ritmai
Kvėpavimo ritmai, kadangi jie lemia apie 80% mūsų sveikatos: visų pirma – tai imuninės sistemos būklę, čia daugybė kūno gyvenimo programų, keičiantis kvėpavimui, viskas keičiasi.
Judėjimo, Širdies ritmai, jie lemia rezervus: tai širdies, kraujagyslių ir kraujospūdžio būklė, laikysena, sąnariai, visų organų darbingumas.
Neimanoma pailsėti nepavargus.
Šilumos, energijos apykaitos ritmai, jie lemia mūsų jėgas, visą darbingumą, šie ritmai ypač laužomi, nes jie paslėpti, nematomi, neakivaizdūs. Jų atstatymui reikia skirti ypatingą dėmesį, ypač dažnai nemokame atiduoti energijos pertekliaus, jo tinkamai sunaudoti.
Emocijų kaitos, psichinės pusiausvyros ritmai ir gamtos galių pulsavimai, jų darna: tai bendra sveikatos būklė, ji priklauso nuo šių ritmų derėjimo. Pervargimas, streso atvejai, išėjimas iš tokių būsenų.
Oras ir kvėpavimas.
Kadangi apie keturis penktadalius energijos ir sveikatos gauname kvėpuodami plaučiais ir oda, labai svarbu kokiu oru ir kaip tai darome? Svarbiau yra kaip
Trumpai – svarbiausia jo švarumas ir jo kvapai. Miško, žolynų, pievų oras ir kvapai labai skiriasi nuo automobilio išmetamų dujų arba prakaito kvapų. Kintančio aktyvumo kvėpavimas miške ir pirtyje gali žaibiškai greitai pakeisti mūsų kūną.
Vanduo.Vėl koks ir kaip?
Vanduo, virtęs garais kartu su vaistažolių aromatais pirtyje, jūsų kūną veikia ypatingai ir visai kitaip, nei kad vanduo, kai sušlampate batus. Kontrastai irgi gali veikti labai skirtingai; kai kojos prakaituoja, o rankos šąla galite gauti ligą. Kaitindami ir vėsindami visą nuogą kūną pirtyje – galime gauti sveikatą.
Pirtyje. Čia galime rasti ir iš naujo atrasti visus žmogui reikalingiausius gamtoje vykstančius energijų pokyčius bei virsmus. Čia akivaizdžiausios gamtos galių pulsacijos bei virsmo pavyzdžiai. Galim stebėti įvairiausius, netgi unikalius žmogaus prisitaikymo prie aplinkos gebėjimus bei reikmes ir tuo naudotis.
Kaip tai galima padaryti? Kaip tai padaryti pakankamai greitai?
Pakeisti aplinką į kontrastuojančią aplinką, į mūms sveikesnę laukinę gamtinę aplinką, daug tūkstančių metų mūsų kūnui natūralesnę, priimtinesnę. Negalime to reikalavimo ištisai ignoruoti, nors kai kas to reikalavimo net negirdi arba nesupranta, o jis vistiek yra.
Pakeisti kvėpavimą, veiklos bei judėjimo pobūdį (suaktyvinti arba atpalaiduoti tai , ko negalime padaryti darbo metu, ir tai padaryti tam tikru, jūsų ritmu). Tai kintančio tempo judėjimas, pasivaikščiojimas po mišką. Miško, žolynų, pirties aromatų įvairiapusis poveikis, pakeitus kvėpavimo aktyvumą.
Išsivalyti, treniruoti mūsų kūno šilumos – energijos apykaitos savireguliacija. Čia įvairaus intensyvumo judėjimas ir pirtis beveik nepakeičiami, tai puikus būdas rudens, žiemos, pavasario laikotarpiu kompensuoti saulės šviesos /energijos / stygių. Galima atstatyti grožį, jėgas, sveikatą.Tai tūkstančius metų šiauresnių platumų tautos daro pirtyje, tai ne maudynės, ne pasikaitinimas, tai visada daugiau … tai persikeitimas, atsinaujinimas, išsipėrimas, išsiperėjimas, tai yra – tikroji Pirtis.
IŠVYKA
Kūno pasiruošimas pirčiai: aplinkos, specialūs kvėpavimo pratimai, judėjimo, emocijų pakeitimas, švelniausias sportas. Tai malonus ir labai reikalingas aktyvus judėjimas pėsčiomis, trupas greitas bėgimas į kalnelius miško oro ir aromatų poveikis.Stiprių energetinių vietų ir medžių lankymas ir jų poveikis. Kvėpavimo pratimai imuninei sistemai, grožiui, darbingumui atstatyti. Gerų emocijų ir nuotaikos kūryba. Išvyka po mišką. Magiškas akmenų ratas, Didžioji priesaikos pušis, Stebuklingas ąžuolas, kopimas į aukščiausią apylinkės Verpeto kalną, ant kurio viršūnėje esančių akmenų visais laikais žmonės eina ieškoti sveikatos ir nusiraminimo. Meditacija labai stiprioje energetinėje ir šventoje vietoje prie Valiulio (žynio – aiškiaregio) akmens, buvusioje Šventoje girioje, alkoje prie esančio šaltinio.
PIRTIS
Stebuklingas gamtos galių apkabinimo veiksmas
Kūno persikeitimas, susiderinimas. Jėgų, sveikatos, darbingumo atstatymas. Labai stiprus ir greitas visų pagrindinių ir sveikatai svarbiausių gamtos Galių [Oro,Vandens, Ugnies, Žemės ] virsmai, poveikis žmogui. Šviesos, vandens kontrastinės procedūros , arbatų gėrimas, pirties procedūros. Vaistažolių ir vantų aromatų poveikis pirties metu. Kontrastinės procedūros kojoms ir rankoms, maudynės gyvajame šaltinio vandenyje, meditacija raminančioje akmenų pėdoje, darnos rate.Taip įvyksta savųjų ritmų atstatymas, tikras ir geras poilsis.