Apie mūsų sodyba

Tobulas poilsis, sveikatingumo paslaugos. Tikra garinė pirtis, masažai ; sveikatos diena. Žygiai :Gamtos Galios, miško maudynės, laukų kvapai – geriausia išeitis. Aš daug metų studijuoju gamtos jėgų ir galių poveikį žmogaus sveikatai, poilsiui, nuotaikai, savijautai. Kaip pailsėti, atsigauti podarbo, nuovargio, ilgo streso? Natūrali gamta – tai yra tikra , poilsis akcentuojant ne tik valgymą ar gėrimą, o geros jausenos ir darnos atstatymą.

Pramogos ir sveikatingumo užsiėmimai:

 • Gamtos Galios – gamtos ir žmogaus ritmai, /Viliojanti sveikatos diena, /Masažai. /Išvyka – žygis, /Paslėptos žmogaus galios. /Oro ir vandens kontrastai, maudynės , vantų ir žolynų garas, jų kvapai, šilumos kontrastai, įvairūs masažai, molio, medaus, žolynų įvyniojimai ir kitos procedūros.   

Pirties edukacinės programos:

Apeiginė Pirtis. Pirties prasmė, seniausias ir geriausios jos tradicijas, vantos ir augalai pirtyje. Pirties, jos garo, vantų, kontrastų ir masažų bendras veikimas . Pirties pravedimas. Pirtininko paslaugos.

                                                 


Warning: Division by zero in /home/laivys/domains/laivys.puslapiai.lt/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1457

9 thoughts on “Apie mūsų sodybą”

 1. Aš, dievinu pirtį. Tai yra mano kūno ir sielos ritualas. 💫
  Buvome svečiuose pas mano Draugą ir Mokytoją, Pirtininką, Žolininką Feliksą pirtyje ir gamtoje. Paprastai ir draugiškai.
  Iš pradžių visiems kilo daug klausimų “ Ar reikės nusirengti pilnai? Kas ta autentiška pirtis? Kaip reikės eiti į šaltą vandenį? „…
  Man asmeniškai buvo stebuklas kaip mes, 9 žmonės, tilpome mažoje pirtelėje, kurioje galėjome dar ir atsigulti, visi ?! Buvo gera. Su kvapniomis vantomis, vandeniu, kvapniais garais, šiluma, karščiu, šalčio kontrastais aš paleidžiu save ir su visišku pasitikėjimu leidžiu įvykti Pirties Virsmui. 💫
  Labai gera matyti kaip tinkamoj erdvėj, žmogus pilnai paleidžia save ir visi atsakymai ateina patys, nes protas nustoja krauti dar ir dar daugiau minčių., nustoja vadovauti…..
  Tikiuosi šis stebuklas – gimimas iš naujo, įvyko ir mano pirties draugams,2020….23. m. Gruodis 1 d. ·
  💫
  🤗
  Iki kitų stebuklų su Feliksu – Pirtininkas Žolininkas ❤️
  Sveikatos ir Ramybės mūsų naujam gimimui 🙏🦋 Veronika Ma
  Čia bus dar daug Pirčių…!

 2. „Tai – paslaugu grupe musu sektoriuje. Taciau turime keleta labai geru pavyzdziu. Pavyzdziui, Felikso Laivio sodyba Moletu rajone turi gausybe edukaciniu programu, sveciai mokomi salycio su gamta, gamtos tausojimo, atsakingo poziurio i gamta.

 3. Po pirties ir masažų —–penkiom savaitėlėm žvitresnis kūnas. Lyg po visapusiškos renovacijos, jaučiuosi kaip naujas,….. geriau,kaip jaunas.

 4. Ačiū, mielas Feliksai, už „paskolintą“ gamtą beveik visai savaitei, už galimybę pabūti jaukioje aplinkoje, besiruošiant Austėjos ir Vainiaus šventei. Už pageidavimų pildymus ir šilumą kieme, prie laužo, pirtyje. Linkėjimai nuo šeimos, giminaičių ir draugų, kurie buvo čia susirinkę! — su Rūta ir
  dar daug žm.
  (vieta: Apeiginė pirtis ir masažai).

 5. Loreta.
  Vieną nuostabų Žolinių savaitgalį nuvažiavom į svečius pas Pirtininkas Žolininkas prie Alantos. Stoviu. .klausau…kažkas ne taip…Ogi tyla😍 Mus pasitiko gamta, tolumoje kalenantis snapu gandras, paukščių čiulbėjimas ir žiogų svirpimas….Kaip kitam pasauly…Stovi namas, pirtelė, svyruoja ,šimtamečiai turbūt jau, medžiai, su kviečiančiomis pasisupti supynėmis, pievos kvepia čiobreliais, po langais auga grybai. Galima vaiščiot ir…nesutikt nieko…Pasėdėt prie tvenkinuko klausantis varlių choro..
  Aplink ne vienas šaltinis, kuriuos prisijaukino šeimininkas ir įrengė maudyklas, kurios atgaivina po pirties, purvas gydo. Svetingas šeimininkas surengė edukacinę apeiginę pirtį, užkurėm apeiginį laužą…Padėkojom gamtos dievams…Ugnis, vanduo, žemė, oras…paaukojom duonos, vyno….Nuostabi šios vietos energetika…Dėkoju Jums, Feliksai, už šią nuostabią vietą ir tas geras emocijas, kurias išsivežiau. 😍😍😍😍😍

 6. Noriu su visais pasidalinti miela vieta, tai Felikso Laivio sodyba. Ji įsikūrusi Molėtų r. netoli Alantos, šalia Virintos upės. Sodybą siūlau bendraminčiams, kurie nori tiesiog pabūti natūralioje gamtoje 🙂 Drąsiai rekomenduoju išbandyti ir šeimininko Felikso PIRTĮ, nes jis pats yra žolininkas ir gali suorganizuoti nepakartojamą pirtį, su čia pat, jūsų pačių surinktom žolelėm, vantom. Dar gali pats padaryti ypatingą, ne vienos rūšies masažą. Taip pat šalia yra miškas, nuostabus gyvasis šaltiniuotas tvenkinių vanduo ir šalia tekanti upė Virinta. 😉 O vakare, gali iki vėlumos sėdėti prie laužo… Dėkoju Feliksui, kad prieš daug metų, pradėjo kurti čia sodybą 🙂 O dabar…, – MES TURIME VIENĄ IŠ PUIKIAUSIŲ VIETŲ POILSIUI IR BUVIMUI SU GAMTA, SU SAVIMI…. 🙂

 7. Virginija Barštytė.
  Kai pasiilgstam tikrumo, prisiminkim tikruosius namus – gamtą.

  Gyvendami miesto ritmu, tarsi pamirštame, kad visai šalia mūsų egzistuoja tyla, rimtis, ramybė, trikdoma nebent paukščių trelių ar pavasariškai šniokščiančios upelės garsų. Tą kaip mat suvokėme, išlipusios iš mašinos Felikso Laivio sodyboje, Molėtų rajone, prie Alantos, Pavirinčių kaime.
  Alantos giria prasideda, arba baigiasi sodybos šeimininko žemėje. Lieknakamienės pušys auga tiesiog kieme. O kalvelės papėdėje telkšo keli šaltiniuoti gyvojo vandens tvenkiniai, į kurių vandenis vėliau krykštaudamos sukritome, ir iš karto ir pirties metu.
  Čia ypatinga energetika. Ją stipriau už mus, žmones, jaučia medžiai, paukščiai, gyvūnai. Čia sukami lizdai, čia žvėrys veda vaikus, neįprastai, vienoje krūvoje suauga galingi medžiai. Senovės žmonės jautė, kur statyti sodybas.
  Pasirodo, apie tą reikšmingą žemės lūžį, jo poveikį sužinojo neseniai. Teigiamą energijos pliūpsnį pajautė kūnu bei intuicija. Būdamas fizikas, nuolat domėjosi, studijavo, kaip mus veikia gausybė gamtos galių, ypač oras, vanduo, žemė, ugnis, kosmosas.
  Gamtos knygų skaitymas
  Žemės paviršius tarsi mozaika, išmargintas, išraižytas įvairių energijų, skirtingai veikiančių gyvybę. Pastoviai gyvenant vienoje vietoje, aplinka žmogaus sveikatoje palieka pėdsakus, mat žemėje skirtingi magnetiniai laukai, požeminio vandens gyslos – visa tai veikia ir kūną, ir psichiką. Išmokę skaityti gamtos knygas, suvokiame, kad tarsi negyvas Žemės kūnas iš tikrųjų pulsuoja tokia įvairia galinga energija, tokia gyvastimi…“
  Gyvenimas gamtos ritmu užtikrina sveikatą, gydo. Pasak Felikso, dažnai pabūti gamtoje, ypač miške daug veiksmingiau negu užsidaryti sporto klube. Žmonės supranta judėjimo gamtoje, ypač miške, naudą. Svarbiausia išmokti džiaugtis mažais dalykais, mokėti išeiti iš įtampų, streso. Gal tuo, kad kvėpuojame? O gal išgirsti vėją, šiurenantį lapuose, susilieti su vandeniu ar basomis kojomis su žeme?..
  Feliksas pasiūlo sveikatingumo procedūras pirtyje. Čia yra ką rinktis: galima atsigerti miško ir laukų žolelių arbatos, pasimėgauti druskos, purvo ar molio procedūromis,žolynų įvyniojimais,kelių rūšių masažais. Į šiuos malonumus pasineriate arba savarankiškai, arba atsiduodate magiškoms Felikso rankoms, ką mes, garsiai krykštaudamos, ir padarėme. Įspūdis – nepakartojamas. Mat po to sekė maudynės šaltiniuotame tvenkinyje. Ir visa tai – kovo mėnesį. Pasak šeimininko, nieko keista, – čia maudomasi ištisus metus ir prie minus 20 laipsnių temperatūros. Svečiams jis siūlo kelių rūšių pirtis – ritualines, sveikatą keliančias bei edukacines arba paprastas kvapnias. Bet svarbiausia – į pirtį jis žvelgia pagarbiai, kaip į stebuklingą gyvastį.
  „Pirtis – tai virsmas, pasikeitimas – Darnos atstatymas. Tai apsivalymas, ir nusiraminimas, ir susikaupimas, Pirtį reikia paruošti ir pačiam pasiruošti. Pirtje lengviausia pajausti, paliesti gamtos galias ir pažinti save. Gulėdamas ant gulto ne tik mintimis bet ir visu nuogu kūnu bendrauji su oro, žemės, vandens, ugnies dvasiomis. Joms padėkoji, atsiprašai, paprašai pagalbos. Laimėsi daugiau, jei eisi, kaip tavo kūnas liepia. Protėviai gamtos stichijas laikė gyvomis dvasiomis ir elgėsi su jomis , kaip su dievaitėmis. Svarbiausiosios stichijos čia veikia išvien. Miško žolelių, vantų dėka pirties oras prisipildo gamtos kvapų, garai virsta gyvuoju vandeniu, skaudžiai lyžčiojanti ugnies dievaitė žnaibo besiilsintį kūną, vos tik vanduo apglėbia įkaitusius akmenis.
  Vanta – ne šiaip šluotelė, joje užkonservuota gyvybė,vasaros saulės energija. Būtent to laiko, kada vanta rišta.Stebuklingiausios jos per Sekmines. Svarbiausia Vantos paskirtis – išgauti aromatus, gydomasias miadžiagas. Vandens ir lapų energija susilieja į vieną, į garą. Kvėpuojame pirty, ir keičiasi mūsų kraujo, limfos sudėtis, keičiasi mūsų vandenys. Tas žaibiškas virsmas daugiausia vyksta per plaučius.
  Pirtis – puiki priemonė kompensuoti šviesos trūkumą žiemą. Vantos lapuose užfiksuota vasaros Saulės šviesa. Su gaiviais vantos garais gauname energijos, kurios užteka mėnesiui. Maudydamiesi žiemą pirtyje bent kelis kartus per mėnesį, nejausime šviesos trūkumo, niūrumo, depresijos.
  „ Čia, Alantos girios pakrašty miško oras prisodrintas augalų kvapų ir drėgmės. Aplink tvenkinį net šiuo, atrodo, tuščiuoju periodu jau pilna besikalančios žalumos ir gyvybės.
  Miško žmogus pasitikėjo savo jėgomis, ir didelių pastangų, studijų bei kantrybės per pusantrų metų išsigydė sunku negalavimą.
  Pasak Felikso, verčiau daugiau dėmesio atkreipkime į savo mintis – tiksliau ilgalaikes chroniškas emocines būsenas. Didžiausias Magas, kuris mus nuolat užhipnotizuoja ir verčia veikti pagal jo muziką, yra mūsų pačių mintys, emocijos, nuostatos, tikėjimai. Viešnagę Felikso Laivio sodyboje baigėme mįslingame akmenų Metų rate. Pasirodo, mums yra svarbiausias tas metų laikas, kada buvome pradėti: kiek saulės tuo metu švietė, kokia buvo žemės padėtis, tokį spaudą ir gavome. Labai skiriasi žmonės, pradėti per Jonines, lyginant su žmonėmis, pradėtais per Kalėdas, rudenį ar pavasarį.
  Felikso Laivio sodybos išskirtinumas – jis pats ir jo gyvenimo filosofija. Nors jo tvirtinimu, iš tikrųjų mus ypatingai veikia gamta. Čia atvykę pamažu įsisukame į gamtos ritmą. Atmetėme skubėjimą, konkuravimą, problemas. Mus užvaldo laukinė gamta, aplanko ramybė, pilnatvė.

 8. Felikso Laivio sodyboje vienintelė muzika – paukščių čiulbesys, užtvankos šniokštimas ir vėjo žaismas medžių lapuose. Sodyboje nerasime net televizoriaus. Visiškas atotrūkis nuo miesto šurmulio padeda svečiui pasinerti į save ir paklausti: “O kaip aš jaučiuosi? Ar esu laimingas ir patenkintas? Ką daryti, kad toks būčiau?” Kaip išmokti gyventi darnoje su pačiu savimi?

  Kaip sako Feliksas,svarbiausia tikrumas, naturalumas, matyt, Dievulis pats parinko vietą. Šeimininkas džiaugiasi: sodybą supa šimtametės pušys, pro šalį teka Virintos upė, iš vienos pusės svečių ramybę saugo senas ir gražus Alantos miškas, iš kitos tyvuliuoja šaltinių vandens tvenkiniai. Šaltinių vanduo dar vadinamas gyvuoju.
  Sodybos svečiai gali mėgautis sveikatinamosiomis procedūromis: trijų rūšių masažais, ypatinga pirtele. Šeimininkas drąsiai sako, jog jo pirtyje daromos procedūros yra unikalios. „Mūsų pirtelė gydo žmogaus kūną ir sielą vietinių augalų kvapais. Pirties procedūras vedu pats. Naudoju augalus, kurie, susilietę su karštu pirties akmeniu, išskiria nepakartojamą kvapą. Čia galite užuosti čiobrelius, beržus, šermukšnius, lazdynus, vingiorykštę ir kitus aromatus. Pasinerti į kvapų sūkurį yra labai malonu ir sveika“.
  Čia renkasi žmonės, teikiantys reikiamą dėmesį sveikatai. Daugelis žmoių jau nebemoka ilsėtis. Kasdien pervargstame darbe, išsenkame bendraudami.Skubėdami nudirbti visus darbus taip ir nerandame pakankamai laiko sau. Atsigauti turi tiek žmogaus kūnas, tiek protas, tiek dvasia. Poilsis pas mus prasideda nuo prisilietimo basomis prie žemės, prie gyvojo vandens, tempo sulėtinimo.

Leave a Reply